Press "Enter" to skip to content

HorskýBěžec.cz vybíhá do světa!

Na konci minulého roku ve mně uzrála myšlenka, že zkusím založit svůj vlastní blog. Za její vnuknutí vděčím přítelkyni Julii. Nejdřív jsem se tomu lehce bránil, ale nakonec jsem si řekl, proč vlastně ne. Svůj sportovní život se snažím už několik let mapovat na mém veřejném profilu na Facebooku, ale ten se nehodí na delší texty. Navíc jednotlivé příspěvky za pár dní zmizí do propadliště dějin…

Za poslední roky jsem zjistil, že mě psaní vážně hodně baví, ale nepodařilo se mi najít to správné médium, kam bych mohl rád pravidelně psát. A tak jsem si ho zkrátka založil sám. Přijde mi osobně čím dál tím těžší orientovat se v záplavě běžeckých článků, které se se železnou pravidelností stále opakují. Ne nebojte, “10 zaručených rad, jak zhubnout běháním”, ani “Jak jednoduše uběhnout maraton za 60 dní” se tu nedočtete.

Místo toho bych chtěl přinášet inspirativní čtení z našich i světových kopců, pustit vás do své kuchyně, abyste mohli nahlédnout pod pokličku přípravy ambiciózního horského běžce z Krkonoš. Zblízka uvidíte mou cestu za nejslavnějšími horskými závody na světě a podělím se s vámi o bezprostřední dojmy a pocity. Budete se mnou u mých vítězstvích, ale také proher, které ke sportu neodmyslitelně patří.

V dnešní hektické době, plné negativních informací všude kolem nás je čím dál tím těžší narazit na něco zajímavého, pozitivního, inspirativního… Mým velkým vzorem se stal před lety časopis Forbes, který se přesně tohle rozhodl změnit a přináší příběhy úspěšných lidí, kterým se vlastní pílí nebo talentem povedlo udělat tento svět lepším.

A to je také mým cílem. Chtěl bych vás každým novým článkem inspirovat, nabít pozitivní energii a zkrátka zlepšit váš den! Budu sťastný, když se mi to párkrát podaří a zároveň mě potěší jakékoliv vaše tipy, co by se zde mělo či mohlo objevit. Sám mám připraveno několik malých překvapení, kterými bych rád obohatil českou běžeckou scénu.

Tak se dobře rozcvičte, vybíháme…