Press "Enter" to skip to content

Pozvánka na Trail Praha

Letošní závodní sezónu se chystám zahájit až v březnu závodem Mizuno Trail Running Cupu TRAIL PRAHA. Tuhle akci mám moc rád, letos se na Petříně běží už posedmé a mně se tu podařilo ze tří účastí třikrát vyhrát. Často si sem jezdím otestovat aktuální formu a potkat se s přáteli, ne jinak tomu bude i letos, a tak ode mě přijměte tuto pozvánku.

UPDATE: Závod je přesunut na sobotu 4. července a měl by se konat v plném rozsahu bez jakýchkoliv omezení. Start hlavních závodů na 5 a 10 km je ve 12:30. Přihlášky normálně běží na www.sportt.cz.

Trasa závodu vede atraktivními místy v centru Prahy

Všichni na Petřín!

Celá trať vede skrz naskrz Petřínskými sady a zahradou Kinských. Jednak je celý Petřín úžasné místo, které nabízí mnoho kilometrů všemožných cestiček, ale také supr výhledů. Těžko byste v samotném centru Prahy hledali lepší lokaci pro trailový závod. Pro mě osobně má toto místo ještě jeden rozměr. Na Strahovských kolejí, tedy v místě zázemí startu a cíle, jsem strávil čtyři a půl roku studentského života. Dost dlouhá doba na to, abych se sem rád vrátil a zavzpomínal, a určitě nejsem jediný.

TRAIL PRAHA
Datum: přesunuto na 4. července 2020
Místo: Praha – Petřín, ?? Česká republika
Hlavní trať: 10 km s převýšením 320 m
Další tratě: 5 km / +160 m, dětské závody
Web závodu: www.trailrunningcup.cz/sezona-2020/trail-praha/

Závod je letos přesunutý z tradičního májového termínu na březen a hodí se jako test pro všechny trailrunnery, ale také jako skvělá příprava na Pražský půlmaraton, ten startuje přesně o týden později. Pětikilometrový okruh, který poběžíte v závislosti na výběru trati jednou nebo dvakrát, není obtížný a nastoupáte na něm zhruba 160 metrů.

Startuje se vedle Strahovských kolejí

Kolem sochy prvního českého trailrunnera

Okruh kompletně prověří vaše schopnosti od hravých technických úseků přes rychlost v sebězích až po sílu v kopcích a dokonce i na schodech. Odměnou vám bude atraktivní trať s nádhernými výhledy na Pražský hrad, Malou stranu a historické centrum města. Samozřejmě nebude chybět ani průběh kolem sochy Karla Hynka Máchy, našeho prvního horského turisty a vlastně takového zakladatele trailrunningu v českých zemích.

Můj souboj s Janem Zemaníkem v roce 2016

Trail Praha vidím také jako ideální startovací závod pro ty, co třeba v terénu nebo v kopcích ještě nikdy neběželi. Tady se nemusí nikdo bát, že by zůstal na trati sám, nehrozí žádné časové limity apod. Naopak se najde vždy někdo, kdo vás na trati povzbudí a závod vám mnohem lépe uteče. Perfektní organizace a skvělý pořadatelský servis vám tento začátek usnadní.

Sílu v nohách prověří také tyto dlouhé schody

Na Petříne vládne každoročně pohodová, téměř až rodinná, atmosféra, kterou ke všemu pravidelně umocňuje pěkné počasí. Přihlaste se taky a nebudete litovat. 😉

Mizuno Trail Running Cup 2020

Pražským závodem ale trailová sezóna teprve začíná. Mizuno Trail Running Cup nabízí dalších šest tradičních závodů, z nichž některé patří mezi absolutní tuzemskou špičku. Za sebe můžu doporučit třeba Kralický půlmaraton a samozřejmě domácí Krkonošskou padesátku (50 a 21 km), kde si můžete dokonce vybrat ze dvou rovnocenně atraktivních tratí.

Nový kalendář závodů Mizuno Trail Running Cup 2020