Press "Enter" to skip to content

Sezóna 2019

Mým hlavním letošním cílem je Mistrovství světa v běhu do vrchu na dlouhé distanci, které se běží v listopadu v Argentině. Jedná se o závod K42 Adventure Marathon dlouhý 41,5 kilometrů s převýšením 2184 metrů. Závod se běží 16. listopadu 2019 a jedná se o oficiální reprezentační akci pod hlavičkou Českého atletického svazu.

Mezi týmy obhajujeme první místo, které jsme senzačně získali loni v polské Karpaczi. Já bych rád vylepšil své nejlepší individuální umístění, deváté místo a více se přiblížil boji o cenné kovy. Věřím opět v silný tým a dobrou partu, která je schopna velkých věcí!


Protože se světový šampionát koná netradičně až v listopadu (kvůli opačným ročním obdobím na jižní polokouli) tak se mi během roku otevírají docela zajímavé možnosti. Rozhodl jsem se proto pro účast v Golden Trail World Series, v současné době asi nejkvalitnějším seriálu horských běhů na světě. Podrobně jsem Golden Trail World Series představil v tomto článku.

Z Golden Trail World Series mám zatím v plánu tyto čtyři závody:

2.6.ZEGAMA – AIZKORRI 42,2 km / +2736 m🇪🇸 Španělsko (Baskicko)
30.6.MARATHON DU MONT-BLANC 42 km / +2780 m🇫🇷 Francie (Chamonix)
11.8.SIERRE-ZINAL 31 km / +2200 m🇨🇭 Švýcarsko (Valais)
25.8.PIKES PEAK MARATHON 42,2 km / +2382 m🇺🇸 USA (Colorado)

Každý z nich vyžaduje kvalitní přípravu a tak jsem musel počet závodů letos omezit. Potkat mě ale můžete samozřejmě také u nás. 🇨🇿 Na jaře třeba 14.4. v Liberci na Ještěd SkyRace a na konci května doma v Krkonoších na MČR v běhu do vrchu, které se letos poběží 25.5. na trati z Janských Lázní na Černou horu. Na podzim se těším na trailový závod RunCzech Liberec Nature Run.

Další důležitou motivací jsou závody extrémních štafet. Za nový tým ASS Brno (dříve Technika Brno) poběžím 7.9. slavného Dolomitenmanna a se stejným týmem pojedeme v červnu na jeho “mladšího bratra”, který se koná také v Rakousku 🇦🇹 poblíž Bodamského jezera a jmenuje se Outdoortrophy. Extrémní štafety se zpravidla skládají ze čtyř disciplín. Běhu do vrchu, paraglidingu, horského kola a kajaku na divoké vodě.

Sezóna 2019 bude nabitá samými krásnými a těžkými závody. Jejich kompletní seznam udržuji aktualizovaný v pravém sloupci a také se těším se, že se s mnohými z vás na nějakém z nich potkám!

Celou sezónu si financuji sám a s pomocí několika skvělých sponzorů a dobrých lidí, kteří mi v tomto poháhají. Na přípravu mi částečně přispívá Český atletický svaz, ale s vrcholovými sportovci se tyto podmínky nedají vůbec srovnávat. Proto pokud Vás některý z výše zmíněných cílů zaujal a chtěli byste mi pomoc udělat pro to maximum, budu moc rád za jakoukoliv podporu, ať už finanční či jinou. Neváhejte se mi ozvat.