Press "Enter" to skip to content

Tohle chceš zažít: Inov-8 TRAILTOUR 2019

Již třetím rokem pro vás rodina kolem Inov-8 připravuje TRAILTOUR. A protože jsem této rodiny součástí, dovolte mi, abych vám na Horském Běžci tento jedinečný, česko-slovenský, projekt blíže představil.

TRAILTOUR 2019
Datum konání: 10.5. – 31.10.2019
Parametry: 48 různě náročných etap o celkové délce 415 km a převýšením 18 150 m
Místo: Česko ??, Slovensko ??
Web: www.trailtour.cz
Kategorie: jednotlivci, kluby

Co je to TRAILTOUR

To se takhle pár chytrých hlav dalo dohromady. A není náhodou, že těch pár chytrých hlav se sešlo v okolí Luhačovic, na východě republiky! Vlastně to není úplná náhoda, bylo mezi nimi hodně orienťáků, kteří rádi poznávají nová místa. A tak vznikla Trailtour. Jakoukoliv etapu si můžeš zaběhnout kdykoliv, s kýmkoliv, zadarmo a kolikrát chceš. Dokonce můžeš vyhrát velice atraktivní ceny… A víte, co to znamená? Že jsme zase o krok před nimi!

“A organizátoři závodů nebudou mít co žrát!”

Veškeré informace najdeš na www.trailtour.cz

Ale budou. Trailtour je alternativa a zábava nejen na dlouhé letní večery, ale na celé dny i týdny. Letošní ročník probíhá od 10.5.2019 do 31.10.2019 a zahrnuje 48 trailových etap v Česku a na Slovensku. Funguje to jednoduše tak, že si na www.trailtour.cz vybereš etapu neboli trasu, která Ti padne do oka, dorazíš na místo a jdeš na to. Svůj záznam potom nahraješ na Stravu, kde se dozvíš, jak sis vedl oproti ostatním účastníkům. Nezapomeň se však do Trailtour nejprve zaregistrovat.

Přehled etap 2019: klikni pro zobrazení mapy

Za každou absolvovanou etapu získáš body podle dosaženého času, počítá se vždy jen ten nejlepší. Můžeš soutěžit nejen o celkové vítězství, ale pokud dosáhneš určitého počtu bodů, zapojíš se do slosování o mnoho krásných cen od Inov-8. Novinkou letošního ročníku je klubová soutěž o vybavení Inov-8 za 50 tisíc pro vítězný klub. Začít sbírat body můžeš kdykoliv, přečti si však pravidla celé Trailtour, ať Tě nic nepřekvapí.

Další rozměry TRAILTOUR

Tento unikátní počin nemá ve světě obdoby. Tvoří ho několik nadšenců a bláznů do trailového běhání, kteří to dělají pro další podobné blázny a nadšence. Pro mě osobně Trailtour znamená poznávání nových míst u nás a na Slovensku, atraktivní trasy, s kterými si dal někdo práci a přesně je vyznačil a popsal do mapy. V neposlední řadě je to skvělá příležitost, jak se v tréninku opravdu hecnout a běžet co to dá neznámým terénem, naučit se v něm orientovat.

Trailtour etapa # 46 Špindlerův Mlýn

To je další důležitý aspekt celého projektu, který považuji za přínosný. Je zde sice několik možností, jak si orientaci usnadnit, ale nikdy to nebude stoprocentní. Všechny trasy jsou přesně vyznačené na Mapy.cz a nabízejí samozřejmě ke stažení soubor .gpx pro nahrání do chytrých hodinek nebo do mobilu. Lehčí trasu lze zvládnout i bez toho, prostě si zapamatujete, kudy máte běžet. Pravidla Trailtour to usnadňují tím, že podmínkou všech tras je, aby vedly po značených stezkách. I tak je ale potřeba v terénu neustále přemýšlet a hlavně nezmatkovat. Věnujte tedy dostatek času přípravě, ať zbytečně nebloudíte.

Každá etapa má svého „stavitele“ a obsahuje stručný popis nebo příběh, který se k ní váže a také několik fotografií. To je další pěkná věc, kterou oceňuji. U většiny etap víte, kdo za nimi stojí a na koho případně nadávat nebo naopak chválit! 🙂

Tady je Fejfarovo

Já jsem letos připravil pohodovou etapu kolem vrcholu Žalého s cílem ukázat Vám místa, kde nejraději trénuji. Etapa je velice snadno přístupná a začíná i končí na Benecku. Se svojí délkou necelých sedmi kilometrů ji zvládne opravdu každý, a navíc se jedná o krásné místo, kam můžete vzít na výlet klidně celou rodinu.

Etapa # 47 Ondra Fejfar
Místro: Benecko, ?? Krkonoše
Délka: 6700 metrů
Převýšení: 280 metrů
Obtížnost: lehká
Web: Trailtour # 47

Pozor! Vstupuješ do mého revíru.

Pokud nebudu lítat po kopcích zrovna někde v zahraničí tak je velká pravděpodobnost, že se kolem Žalýho potkáme. Všem, kdo se na tuto etapu chystají přeji rychlé nohy a dejte mi vědět, jak se Vám líbila. Stejně tak si užijte celou Trailtour, stojí za to!