Press "Enter" to skip to content

Horský Běžec pomáhá

Přemýšlel jsem, jak by mohl být Horský Běžec prospěšný svému okolí. Místo generování peněz ze zobrazování bannerů u stále se opakujících článků chci dát Vám, čtenářům tohoto webu, raději prostor svou aktivitou a energii podpořit dobrou věc.

Pomocnou ruku pro tento záměr mi podala Inov-8 Trailtour, a tak můžeme společně pomoci tím, co sami milujeme – během v přírodě a v horách. Inov-8 Trailtour je skvělý projekt, který jsem na Horském Běžci představil v tomto článku. Letos nabízí 48 tras tzv. „etap“ rozesetých po Česku a Slovensku. Absolvováním každé z nich získáváte body, díky kterým se můžete zapojit do soutěže o hodnotné ceny. Každou etapu si můžete zaběhnout kdykoliv chcete, kolikrát chcete a nic za to samozřejmě neplatíte.

Novinkou letošní Trailtour je možnost soutěžit nejenom za sebe, ale také za svůj klub. Klubismus je hlavním tématem Trailtour 2019 a já považuji za velice přínosné připomenutí jeho hlavních principů. Ale co když v žádném klubu nejste nebo váš klub v Trailtour nesoutěží? Je tu ještě jedna možnost.

Přihlaste se do Trailtour 2019 za klub HorskyBezec.cz a pomozte svou účastí hendikepovaným dětem, kteří sami běhat nemohou. Za každý bod, který v konečném zúčtování získají všichni běžci a běžkyně registrovaní za HorskyBezec.cz, pošleme jednu korunu české charitativní organizaci Running With Those That Can’t (Běháme s těmi, co sami nemohou). Takto můžeme společně vyběhat až deset tisíc korun!

Jak pomoci

Musíte být zaregistrováni na Trailtour.cz za klub „HorskyBezec.cz“. V tomto článku je podrobně popsáno, jak na to a co je k tomu potřeba. Je to jednoduché. Letošní Inov-8 Trailtour běží od 10.5. do 31.10.2019 a během této doby je možné absolvovat jakoukoliv etapu. Etapu si můžete zaběhnout kolikrát chcete, body se budou počítat vždy z nejlepšího času. Počet etap není omezen a čím více jich dáte, tím více bodů získáte.

Za každý takto společně získaný bod půjde jedna koruna české charitativní organizaci Running With Those That Can’t. K předání celkové sumy dojde po skončení Trailtour.cz po 31. říjnu, kdy bude zároveň přesně známo, kolik bodů jsme celkově za Horského Běžce získali. Maximální výše příspěvku je 10 tis. Kč a o výslednou částku se podělím 50:50 já a INOV-8, kterému tímto velice děkuji za podporu dobré věci.

Podaří se nám na Trailtour naběhat celkem 10 000 bodů?

Running With Those That Can’t (RWTTC)

Je charitativní občanské sdružení, které bylo založeno studenty 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze v roce 2009 a tvoří ho tým směsice srdečných a přátelských lidí s širokým studijním i profesním zaměřením. Název nese v češtině doslovný překlad “Běháme s těmi, co sami nemohou”. A to vystihuje celou jeho podstatu. RWTTC totiž pomáhá BĚHEM.

Zúčastněné děti se speciálními potřebami sice nemohou samy běžet, ale jejich motivace a vůle s pomocí našich nohou jim umožní nejen závodit, ale i vyhrát! Díky speciálním vozíkům si i oni můžou prožít celý závod jako kdyby sami běželi. “S pomocí jednotlivců a společností získáváme finanční prostředky na nákup těchto speciálních vozíčků, které poté darujeme vhodným rodinám. Věříme, že účast na velkých sportovních akcích a snadná dostupnost přírody činí život rodin aktivnější a lepší.” Více o charitativním sdružením naleznete na webu www.rwttc.cz.

Odměna pro nejlepší zapojené běžce

Pokud se rozhodnete do toho jít s námi a svými výkony přispět na tuto skvělou myšlenku, spolu s RWTTC jsme pro vás připravili drobnou motivaci. Pro tři běžce, kteří přispějí největším počtem bodů obdrží od RWTTC krásné tričko, které budou moci za svoji pomoc hrdě nosit. Trička máme připravena samozřejmě jak pánská tak dámská!

Poznámka
Každý účastník se musí bez vyjímky řídit pravidly uveřejněnými na stránkách Trailtour a dodržovat zásady v duchu fair play. Klub “HorskyBezec.cz” je v Trailtour veden mimo soutěž [MS] a tudíž není zařazen do soutěže o hlavní výhru pro vítězný klub.